Defne Tohumu Yağı 50 cc

Defne Tohumu Yağı 50 cc

Stok Kodu:
Ürün Fiyatı:
6,00 TL
996
Hazırlanma Biçimi : Defne, defnegiller familyasından olup, yüzyıllardır insanlığa hizmet veren bir şifa kaynağıdır. Garlı defne yağı defne ağacı tohumlarından sıkma yöntemi ile elde edilen bir yağdır. Ege ve Akdeniz bölgesinde sabun hammaddesi olarak kullanılmaktadır.

İçindekiler : Cinaol, evgenol, granilol ve pinenler içerir.

Faydaları : Baş ağrısı,nefes darlığı ve öksürük için kullanılır. Gargara şeklinde uygulandığında bademcik iltihabı ve gribal enfeksiyonları iyileştirir.Soğuk algınlığında etkilidir. Gaz giderici,mikrop öldürücü ve terleticidir.Kan şekerini dengeler.Mantarda ve adale ağrılarında faydalıdır. Kas gevşeticidir. Saçın uzamasına yardımcı olur. Romatizmal ağrıları dindiricidir. Vücut parazitlerini öldürür. Göğüs yumuşatıcıdır.

Kullanım Şekli : Günde 2 defa bir çay bardağı suya veya şekere 3-4 damla damlatılarak alınır.Ayrıca 10 gr defne yağı ile 100 gr eritilmiş iç yağı karıştırılarak merhem haline getirilir.Haricen vücuda masaj yapılarak uygulanır.Ayak kokularında suya 3 damla damlatılarak kullanılır.

Uyarı : Hamilelik döneminde kullanılması çok sakıncalıdır. Yakıcı özelliği nedeniyle cilt üzerinde kullanırken dikkat edilmelidir.
BENZER ÜRÜNLER

BU ÜRÜNLE AYNI KATEGORİDEKI DİĞER ÜRÜNLER

    BU ÜRÜNÜ ALANLAR BUNLARIDA ALDI

    TAVSİYE ÜRÜNLERİMİZ

    Kapat
    Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.